Social Media

Kolory bukietu ślubnego a pory roku

Kwiecień 9, 2019


Wybór odpowiedniego bukietu ślubnego to rzecz trudna, która sprawia wiele problemu. Problemu, któremu poświęcamy zbyt dużo naszego organizacyjnego, ślubnego czasu. Jest jednak pewna droga na skróty, którą możemy się posłużyć i znacznie przyspieszyć swój wybór – należy w pierwszej kolejności skupić się jedynie na właściwym kolorze, a dodatkowo, połączyć go z aktualną porą roku.

Takie podejście jest proste, bo nie musimy skupiać się na samej kompozycji, a jedynie na dobraniu odpowiedniego koloru, który wpasuje się w jeden z poniższych schematów. Sam układ, powinien być standardowy i nie powinniśmy zbytnio się wysilać, aby wymyślać różnorodne i niekiedy skomplikowane kompozycje. Tym bardziej, że przecież sami nie wiemy czego chcemy, a coś wybrać musimy.

Wiosna

Jeśli ślub odbyć ma się w miesiącach przypadających na wiosnę, to warto postawić na kolory żółte, fioletowe, niebieskie, zielony z białym i co za tym idzie, wszystkie odcienie, które są pochodną kolorów wcześniej wymienionych. Taki wybór nie jest przypadkowy. Na wiosnę wszystko się budzi i otaczająca nas natura będzie wpasowywać się w kolory bukietu.

Lato

Pewnie najprostszy wybór będą mieć Panie Młode, które swój ślub organizować chcą w lato. Jest to okres, w którym wszystko pięknie kwietnie, a co za tym idzie, mamy zupełną dowolność z doborem kolorów bukietu ślubnego. Można zestawić ze sobą praktycznie wszystko to, co chcemy i w jakiej chcemy intensywności.

Jesień

W okresie jesiennym, w odróżnieniu od wiosny, dominującymi kolorami są czerwony, żółty, pomarańczowy i wszystkie pokrewne im kolory. Kolor ten jest dominujący w naturze, więc skomponowana pod to ślubna wiązanka będzie wyglądać bardzo ładnie.

Zima

Raczej rzadko organizuje się śluby w tym okresie, jednak jeśli zdecydujemy się na taki krok, to warto na chłodniejsze kolory, np. niebieski lub wręcz przeciwnie i zdecydować się na mocno kontrastowe, kolorowe kwiatki, które będą przykuwać uwagę gości.

 

Zdjęcie:
Artsy Vibes w serwisie Unsplash