Social Media

Jak wybrać zaproszenia ślubne i dodatki?

Kwiecień 26, 2019


W obecnych czasach jesteśmy niemalże atakowani z każdej strony kolejnymi reklamami, a mnogość wyboru przysparza nie lada problem. Problem, który dotyczy również, a może przede wszystkim decyzji o wyborze odpowiednich zaproszeń ślubnych i dodatków.

Przede wszystkim, na potrzebny niniejszego wpisu skupiamy się na zaproszeniach ślubnych oraz dodatkach, które rozumiane są jako winietki, zawieszki, śpiewniki lub księgi gości. Oczywiście, tyle ile przyjęć weselnych, tyle dodatków i ich wariacji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zorganizować sobie na przyjęcie lwa lub przelot balonem, ale póki co, odstawiamy to na bok.

Jak wybrać odpowiednie zaproszenie i dodatki?

Wybór zawsze powinniśmy rozpocząć od zdecydowania się na odpowiednie zaproszenia ślubne i to do nich, dobieramy dodatki – nie odwrotnie. Przede wszystkim dlatego, że zaproszenia ślubne pełnią najbardziej reprezentatywną formę. To właśnie je wręczamy gościom i świadczą o naszym guście. Wywierają pierwsze dobre lub złe wrażenie, a jednocześnie określają – wstępnie – styl całego przyjęcia. Dodatkowo, najczęściej sprzedawane są jako kolekcje, co oznacza, że w dobrym sklepie powinniśmy znaleźć zestaw dodatków do zaproszeń, które utrzymane są w tym samym stylu. W związku z tym, ważna jest kolejność zakupu. W przeciwnym wypadku, jeśli zdecydujemy się na zakup zawieszek w jednym sklepie, to ciężko będzie dobrać odpowiednie zaproszenia, dodatki w innym.

Jak więc odpowiednio przygotować się do wyboru zaproszeń i dodatków?

Zaproszenie ślubne w kopercie z motywem złotych liści żółte zaprosnaslub.pl

1. Utrzymanie jednego stylu.

Zaproszenia ślubne powinny być wybrane według kryterium własnego poczucia stylu, gustu oraz stylu samego przyjęcia. Jednocześnie wszystko powinno być skomponowane tak, aby całość utrzymana była w jednej charakterystyce i jednym stylu. Tak więc, jeśli na sali weselnej dominować będą kolory brązu, to warto pomyśleć o zaproszeniach, które posiadać będą akcent właśnie tego kolory. To samo dotyczy kwiatów lub motywu przewodniego.

Motyw przewodni zaproszenia może być najróżniejszy. Można zdecydować się na kompozycję kwiatową, zdjęcie lub wybrać coś własnego i wymyślić/znaleźć takie zaproszenia, które odnosić będą się na ulubionego – waszego – serialu lub filmu. Można odnieść się również do pasji i zdecydować się na zaproszenia, gdzie motywem przewodnim są tematy kolejowe lub lotnicze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odejść od klasycznej elegancji i popularnego ostatnio minimalizmu. Zaproszenia ślubne powinny mieć styl i charakter Pary Młodej.

2. Kupować wszystko w jednym miejscu.

Zaproszenia ślubne i dodatki, powinniśmy kupować w jednym sklepie i w jednym, spójnym, motywem przewodnim. Oznacza to, że kiedy już znajdziemy te jedyne i piękne zaproszenia dla gości, to z reguły sklepy posiadają dodatki, które wraz z nimi, tworzą kolekcje. Jednocześnie, możemy zaoszczędzić trochę grosza kupując wszystko razem. W innym przypadku, może powstać nie lada problem, jeśli zaczniemy kupować wszystko osobno. Nie dość, że wszystko może być bez ładu i składu, to przyjdzie nam zapłacić osobno za ewentualną personalizację w sklepie.

3. Jeden styl, to przede wszystkim kolor.

Utrzymanie jednego stylu i motywu przewodniego oznacza, że w pierwszej kolejności, powinniśmy dobierać zaproszenia i dodatki do nich, pod kątem koloru przewodniego. Te mogą lub nie muszą być związane z wystrojem sali weselnej i ogólnej charakterystyki i klimatu przyjęcia. Już samo zdecydowanie się o wybór jednego koloru, znacznie ułatwi cały zakupowy proces.

4. Odpowiednia Czcionka.

Zaproszenie ślubne musi posiadać czcionkę, która jest czytelna. W sklepach (nie zawsze) istnieje możliwość personalizacji zaproszeń dla gości. Oznacza to, że sami możemy dobierać, zmieniać i modyfikować pewne, wybrane przez firmę sprzedającą, atrybuty zaproszeń. Najczęściej dotyczy to możliwości dobrania sobie odpowiedniej czcionki, która pojawi się na naszej kartce.

Sklepy posiadają wyselekcjonowane przez specjalistów czcionki, które zawsze będą czytelne, ale… warto pamiętać, że czasami sklepy pozostawiają otwartą furtkę dla klientów i dają im możliwość wskazania własnej, darmowej czcionki z wybranego przez nich katalogu (najczęściej Google Fonts). I tutaj należy uważać. Czcionka na którą się zdecydujemy, a nie należy do podstawowych w sklepie, musi być czytelna i posiadać możliwość zapisywania liter ze znakami diakrytycznymi.

Pomijamy fakt, czy wybrana czcionka będzie pasować czy nie. To kwestia wyłącznie naszego gustu i nie należy dyskutować o tym, czy ktoś coś chce w ten lub inny sposób.

5. Odpowiednia wielkość i kształt.

Zaznaczmy coś od razu: wielkość, kształt oraz forma zaproszenia zależna jest od tego, ile chcemy wydać na nasze ślubne przedsięwzięcie. Rynek ślubny lubi nowości i dziwactwa. W związku z tym, możemy znaleźć proste zaproszenia i dodatki… albo wręcz przeciwnie. Symboliczna kartka, zaproszenie składane na dwa lub trzy, ze złotym nadrukiem, w drewnie lub z pięknymi dodatkami lub diamentami. Wszystko zależne jest od kaprysu i zasobności portfela. Warto pamiętać jedynie o tym, że zaproszenia powinny trzymać jeden, spójny styl z całością – reszta, zależna jest od nas.

6. Tekst zaproszenia.

Zaproszenie ślubne powinno mieć odpowiedni tekst, który znajdować będzie się w jego środku. Tutaj możemy posłużyć się gotowcami. Na strona z zaproszeniami ślubnymi – z reguły – dostępne są gotowe teksy i cytaty, którymi możemy się posłużyć. Nie ma w tym nic złego – to częsty wybór i dość wygodny.

Inne podejście, to personalizacja zaproszeń, zawieszek i winietek, więc wymyślenie własnego tekstu, cytaty lub myśli. Tutaj podobnie, jak w przypadku motywu przewodniego, powinniśmy kierować się własnym gustem i śmiało można puścić wodzę fantazji.

7. Próbki zaproszeń i dodatków.

Zaproszenia ślubne wraz z dodatkami, to nie jest lekki wydatek. W związku z tym, poszukajmy sklepu stacjonarnego, gdzie będziemy mogli dotknąć i obejrzeć wszystko w świetle dziennym. Na sklepach internetowych, oglądamy zdjęcia, które przygotowywane są przez profesjonalnych fotografów w odpowiednim świetle. Dlatego zaproszenie w dłoni może nieco odbiegać od tego, które widzimy na stronie internetowej.

Jeśli nie mamy w okolicy punktu stacjonarnego, to poszukajmy sklepu internetowego, który posiada w swojej ofercie możliwość wysłania próbek zaproszeń wraz z dodatkami. To idealne rozwiązanie i powinniśmy korzystać z usług tych sklepów, które posiadają taką usługę w swojej ofercie.

8. Zaproszenia ślubne personalizowane – termin.

W przypadku zdecydowania się na personalizacje zaproszeń ślubnych i dodatki, weźmy pod uwagę minimalnie wyższą cenę oraz czas realizacji, który będzie nieco dłuższy, aniżeli w przypadku tradycyjnego zamówienia. Przede wszystkim, personalizacja to konieczność przygotowania specjalnego projektu, który przechodzić będzie przez kolejne walidacje od strony klienta. Dodatkowo, pewne rzeczy mogą się zmienić, np. klient zdecyduje się, aby przesunąć kwiatek w lewo i… cały proces zaczynamy od nowa. Pamiętajmy o tym i wybierajmy zaproszenia z pewnym wyprzedzeniem.

Wybrane realizacje sklepu ZaprosNaSlub.pl:

Zaproszenie na ślub w kopercie z niebieskiego perłowego papieru Kolekcja Laura zaprosnaslub.pl

Zaproszenie na ślub w kopercie z motywem różowych słojów drzew zaprosnaslub.pl

Zaproszenie na ślub zaprosnaslub.pl

Zaproszenie ślubne z różami zaprosnaslub.pl

Pudełko na ciasto - zaprosnaslub.pl

Eleganckie zaproszenie slubne z czarnego papieru zaprosnaslub.pl

Zaproszenia ślubne kolor pastelowy zaprosnaslub.pl

Pudełko na koperty zaprosnaslub.pl

Zaproszenia ślubne czekoladowe zaprosnaslub.pl

Modne zaproszenie slubne zaprosnaslub.pl

Plan stołów Zapros nas lub.pl

Geometrycznym zaproszenie slubne - zaprosnaslub.pl

Pudełko na koperty zaprosnaslub.pl

Nietuzinkowe kwiatowe zaproszenia ślubne z kwiatami gerbery i motywem ozdobnym zapros na slub

  Powyższe realizacje pochodzą ze sklepu ZaprosNaSlub.pl