Social Media

Jak przygotować się na pierwszy taniec?

Marzec 23, 2018


Jednym z najważniejszych i bardziej uroczystych chwil na przyjęciu weselnym jest pierwszy taniec. W tym podniosłym momencie, oczy gości zwrócone są na środek parkietu, co dodatkowo może powodować stres pary młodej. Niewątpliwie jest to chwila wyjątkowa, o dużej symbolice i wadze. Samo przyjęcie zaproszenia do tańca od pana młodego, przez młodą żonę, oznacza akceptację jego jako męża i niejako zgoda na wspólne spędzenie życia. Jak najlepiej przygotować się na ten moment i opanować stres?

Najlepszym rozwiązaniem jest pójście na kurs tańca. Wiele szkół w swojej ofercie daje możliwość przygotowania się do tego momentu. Pozwoli on nauczyć się podstawowych kroków i rytmów najpopularniejszych tańców. Takich jak tango, walc wiedeński, walc angielski, rumba lub salsa. Jest to wybór klasyczny, który ma swoją historię na weselnych parkietach i jest wyborem bezpiecznym. W dzisiejszych czasach nie ma reguł i ograniczeń. Raczej jest to widzimisię młodej pary. Własna choreografia, którą przygotowuje samotnie para młoda lub wspomniana wcześniej szkoła tańca może być odwołaniem do razem przeżytych wydarzeń – ale oczywiście nie musi. Ważną rolę odgrywa odpowiednie wybranie tempa utworu (szkoła może zasugerować, że wybrany utwór niekoniecznie może się nadawać) do samego tańca, jak i umiejętności taneczne i stopnień zaawansowania. Równie ważne jest wzięcie pod uwagę fasonu i obszerności sukni ślubnej, która może stanowić nie lada wyzwanie. Osoba z odpowiednim doświadczeniem będzie o tym pamiętać i będzie wiedzieć jak pokierować przyszłym małżeństwem. Takie podejście może sprawić, że taniec będzie doświadczeniem mniej stresowym, a za razem ruchy będą wykonywane mechanicznie i mimowolnie. Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla małżeństwa z niewysokimi umiejętnościami tanecznymi lub tymi, które po prostu chcą wypaść jak najlepiej.

Samo przygotowywanie do pierwszego tańca można rozpocząć 1-2 miesiące przed weselem. Jest to optymalny czas, w którym osoba z profesjonalną wiedzą, w kursie grupowym lub indywidualnym, może przygotować przyszłe małżeństwo. Z pewnością najgorszym wyjściem będzie zostawienie tego na sam koniec i rozpoczęcie nauki na kilka dni przed (niektóre szkoły w ofercie mają błyskawiczne kursy kilkudniowe). Warto jest zaznaczyć, że pierwszy taniec nie jest koniecznością. Jest raczej dobrym gestem w stronę gości i ma wymiar symboliczny.

Do zagadnienia nauki tańca można podejść również w zaciszu własnego domu. Internet jest potężnym narzędziem, a odpowiednio wykorzystany, może rozwiązać wiele problemów. Na różnych portalach można znaleźć kursy taneczne oraz inspiracje, które potem można wykorzystać na naszym weselu. Takie rozwiązanie pozwoli również na zaoszczędzenie pieniędzy. Jednak może dać to gorszy rezultat aniżeli profesjonalny kurs.

Zaprosnaslub.pl | Sala wselna

Stres

Samo myślenie o pierwszym tańcu na oczach wszystkich gości może sparaliżować, a co dopiero sam taniec. W związku z tym, bardzo ważne jest wcześniejsze przygotowanie tańca. Im szybciej zacznie się jego naukę, tym lepiej opanuje się kroki, które staną się mechanicznym następstwem ruchu mięśni. Przestaniemy myśleć o tym co mamy robić i mimowolnie oddamy się chwili. Warto jest pamiętać, że nie każdy ma poczucie rytmu, więc ważne jest wzajemne zaufanie i pomoc partnerowi, który taneczne kroki może łapać nieco wolniej. Sam taniec nie musi być długi. Może trwać tyle co wybrany utwór lub utwory, albo tylko jego fragment. Jest to nieistotne.


Nikt od was nie wymaga cudów. Nikt nie wymaga, aby ten taniec przypominał ten z „Dirty Dancing ”. Symbolizuje on Waszą miłość. Coś, co być może będzie trwałe do końca. Wam ma on sprawiać satysfakcję i co najważniejsze, nikt z przybyłych gości nie ma prawa go skrytykować. Weselny klimat, aura uroczystości, blask sukni sprawi, że każdy błąd jest  nieważny – chociaż perfekcjoniści na to nie pozwolą.

– Szukasz piosenki do pierwszego tańca? Klik TUTAJ

Zdjęcia:
Andre Hunter w serwisie Unsplash,
Abigail Jones w serwisie Unsplash,